top of page
Szukaj

Apteczka pierwszej pomocy dla psa i kota #ZNapędemNa4Łapy

📌 Czy wiecie, że ponad połowa Polaków ma w domu psa lub kota?


W Polsce żyje z nami pod jednym dachem aż 14 milionów zwierząt domowych. Według badań firmy badawczej GfK z 2023 roku, w Polsce jest obecnie więcej gospodarstw domowych z psem niż z dzieckiem.
Co sprawia, że czworonogi stają się tak mile widziane w naszych domach?


Wiele czynników wpływa na to zjawisko. Po pierwsze zmienia się sposób myślenia o zwierzętach -  coraz więcej z nas traktuje swoje psy i koty jako pełnoprawnych członków rodziny, dbając o nie z taką samą troską, jak o ludzi. Ta zmiana w podejściu szczególnie dotyczy młodszych pokoleń.


💜 O tak,  Millenialsi i Zetki kochają zwierzęta!


Mają ich coraz więcej i opiekują się nimi jak dziećmi. Stąd termin „pet parent" pojawia się coraz częściej w przestrzeni publicznej.


🚀 Rośnie świadomość społeczna na temat dobrostanu zwierząt.


Zyskuje na popularności zjawisko adopcji zwierząt schroniskowych. Za tym idzie zmiana trendów zakupowych. Wzrasta zapotrzebowanie nie tylko na produkty tzw. „pierwszej potrzeby”, jak karma czy artykuły higieniczne, ale także na inne towary niezbędne w podróży czy podczas zabawy, aby zapewnić zwierzakom jak najlepsze i najbezpieczniejsze warunki życia.


Spędzamy z naszymi  zwierzakami coraz więcej czasu.


Cenimy pracodawców, którzy powalają nam zabrać naszego czworonoga do pracy. Podróże z psem czy kotem są normą, a wiele miejsc, takich jak restauracje czy hotele, staje się „pet friendly".  Condorferries, operator promów w Wielkiej Brytanii, podał, że ponad połowa właścicieli zwierząt domowych na całym świecie zabiera swoich futrzastych przyjaciół na wakacje (2021).


🌟 Uwaga, nagłe sytuacje mogą zdarzyć się każdemu!


Każdy miłośnik zwierząt wie jednak, że opieka nad czworonożnym przyjacielem to nie tylko codzienne spacery, karmienie i przytulanie, ale także duża odpowiedzialność.


Naszym psom, czy kotom mogą przydarzyć się różne nagłe sytuacje, takie jak skaleczenia, oparzenia, problemy żołądkowe, czy nawet wypadki. Bez względu na to, jak dobrze dbamy o naszych czworonożnych przyjaciół, nie zawsze możemy uniknąć takich zdarzeń.


🐾  Apteczka pierwszej pomocy dla psa i kota #ZNapędemNa4Łapy 🐾

Z myślą o potrzebach czworonogów oraz ich właścicieli, stworzyliśmy apteczkę pierwszej pomocy, która nie tylko zapewnia szybką i skuteczną pomoc w razie potrzeby, ale także da Wam spokój umysłu, wiedząc, że jesteście przygotowani na taką ewentualność.


Opracowana w oparciu o wiedzę i doświadczenie ekspertów, w tym weterynarzy, behawiorystów oraz hodowców oraz w oparciu o solidne fundamenty naukowe tak, aby zapewnić optymalne korzyści dla zdrowia zwierząt.


Została skomponowana w sposób zapewniający kompleksowe wsparcie w sytuacjach nagłych i awaryjnych. Produkty w apteczce są poręczne w użyciu i szybkie w przygotowaniu, co sprawia, że pozwalają na szybką i efektywną pomoc nawet w trudnych warunkach.


Zawartość apteczki stanowią produkty weterynaryjne, czyli przeznaczone specjalnie dla zwierząt, o szerokim spektrum zastosowania w zależności od modelu: na urazy, skaleczenia, oparzenia, problemy gastryczne, żołądkowe, biegunki, zatrucia oraz uzupełnianie elektrolitów podczas intensywnego wysiłku zwierzęcia.


Apteczka dla psa i kota została zaprojektowana w 4 wersjach:

  • wersja BASIC - zawiera bardzo niezbędne minimum

  • wersja URBAN - zawiera to, co potrzeba, gdy jesteś na spacerze w mieście lub krótkim wyjeździe, dodatkowo w poręcznej formie saszetki na ramię

  • wersja ACTIVE - zapewnia kompleksowe wsparcie np. przy aktywnym wypoczynku z czworonogiem i w podróży np. z całą rodziną

  • wersja dla psów pracujących PROFESSIONAL zaprojektowana tak, by zapewnić im jak największą ochronę.


🔎 Gdzie można je znaleźć?

Apteczki znajdziecie w naszym Sklepie Wartości


👉 Dla kogo?


Mamy nadzieję, że nasza apteczka stanie się nieodzownym elementem wyposażenia każdego domu, w którym mieszkają oraz każdego samochodu, którym podróżują nasi czworonożni przyjaciele.


Może być też używana w miejscach, gdzie zwierzęta są mile widziane, takich jak hotele, stacje benzynowe, restauracje, salony groomerskie, hotele dla zwierząt, instytucje opiekujące się zwierzętamim, czy miejsca pracy, które są przyjazne zwierzętom.


📣 Zapraszamy do współpracy i wspólnego budowania wartości!


Nasza apteczka pierwszej pomocy dla psa i kota powstała z myślą o dobrostanie i bezpieczeństwie naszych zwierzęcych towarzyszy.


Jest to pierwszy krok w naszych działaniach mających na celu zwiększenie świadomości właścicieli zwierząt na temat znaczenia dbania o zdrowie ich pupili. Planujemy przeprowadzenie szeregu działań edukacyjnych wraz z ekspertami z różnych dziedzin.


Jeśli widzicie przestrzeń do współpracy i chcecie dołączyć do naszego projektu – zapraszamy do współpracy.


🙏🏼 I wilk szyty i owca cała - dlaczego z nami?


Apteczkę zaprojektowaliśmy i uszyliśmy w Atelier Wartości. Jako podmiot ekonomii społecznej prowadzimy m.in. szwalnię społeczną, która tworzy miejsca pracy dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, dla których praca jest ważnym etapem reintegracji zawodowej.


Produkty uszyte w naszej szwalni są dobre z kilku powodów:

  • dobre, bo polskie - wykonane w Polsce, a tkaniny, które wykorzystujemy pochodzą w głównej mierze od lokalnych producentów i dystrybutorów

  • nie marnujemy - resztki powstałe w produkcji stanowią wypełnienie np. maskotek dla zwierzaków Paw Wow oraz tworzymy linie produktów edukacyjnych tj. Teczka Kreacji

  • niosą dobro innym - nasz biznes jest społeczny. Kupujesz - wspierasz. Kupując nasze produkty wspieracie rozwój ekonomii społecznej. 

Comments


bottom of page