top of page
Szukaj

Zacznijmy od wartości

Zaktualizowano: 17 lis 2019

Wartości, jak wiadomo sprawa indywidualna, efekt wychowania, naszego światopoglądu, przeżyć i obserwacji, czy ogólnie rzecz biorąc podejścia do życia. Ich hierarchia może się zmieniać w zależności od wieku, wydarzeń, czy sytuacji życiowej, w której jesteśmy w danym momencie.


Jedno jest pewne, każdy z nas ma jakieś wartości. No dobrze, ale czym one są? Jaką rolę spełniają? Wartości są tym wszystkim, co jest dla nas ważne i cenne, do czego dążymy, co wzbogaca nasze życie i podpowiada, jak postępować. Taki wewnętrzny drogowskaz, kompas podczas podejmowania decyzji.


W porządku, ale jak "ogarnąć" wartości, kiedy wchodzi w grę zespół? Zespół złożony z różnych jednostek, każda z własną paletą wartości? Budując Atelier Wartości naszym motorem była chęć pozytywnego oddziaływania na otaczającą rzeczywistość. Na tej bazie wypracowaliśmy sobie nasz ‘wartościowy pakiet’, na który zgodziliśmy się zespołowo, i który jest teraz kompasem w naszych zespołowych działaniach. Znajdziecie go tutaj.


A jakie są Wasze wartości? Może jest nam po drodze i wypracujemy wspólną wartość w naszym otoczeniu. Bo przecież działając wspólnie możemy osiągnąć więcej. Ba, nawet sukces. Jak powiedział Albert Einstein „Najpierw postaraj się być wartościowym człowiekiem, sukces nadejdzie sam”.


bottom of page