top of page
Szukaj

Zacznijmy od wartości

Zaktualizowano: 17 lis 2019

Wartości, jak wiadomo sprawa indywidualna, efekt wychowania, naszego światopoglądu, przeżyć i obserwacji, czy ogólnie rzecz biorąc podejścia do życia. Ich hierarchia może się zmieniać w zależności od wieku, wydarzeń, czy sytuacji życiowej, w której jesteśmy w danym momencie.


Jedno jest pewne, każdy z nas ma jakieś wartości. No dobrze, ale czym one są? Jaką rolę spełniają? Wartości są tym wszystkim, co jest dla nas ważne i cenne, do czego dążymy, co wzbogaca nasze życie i podpowiada, jak postępować. Taki wewnętrzny drogowskaz, kompas podczas podejmowania decyzji.


W porządku, ale jak "ogarnąć" wartości, kiedy wchodzi w grę zespół? Zespół złożony z różnych jednostek, każda z własną paletą wartości? Budując Atelier Wartości naszym motorem była chęć pozytywnego oddziaływania na otaczającą rzeczywistość. Na tej bazie wypracowaliśmy sobie nasz ‘wartościowy pakiet’, na który zgodziliśmy się zespołowo, i który jest teraz kompasem w naszych zespołowych działaniach. Znajdziecie go tutaj.


A jakie są Wasze wartości? Może jest nam po drodze i wypracujemy wspólną wartość w naszym otoczeniu. Bo przecież działając wspólnie możemy osiągnąć więcej. Ba, nawet sukces. Jak powiedział Albert Einstein „Najpierw postaraj się być wartościowym człowiekiem, sukces nadejdzie sam”.


Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page