top of page
Szukaj

Sylwester #ZNapedemNa4Lapy

Kilka rad, jak poprawić komfort i bezpieczeństwo naszych pupili w tym dniu


Sylwester z hucznymi odgłosami fajerwerków nie jest z pewnością ulubionym dniem w roku naszych czworonogów. Dlatego warto o nasze psiaki i kociaki zadbać szczególnie w ten dzień, gdy wokół nas słychać wystrzały petard i sztucznych ogni.


Poniżej kilka prostych rad, które możemy wdrożyć, by chociaż w pewnym stopniu poprawić komfort i bezpieczeństwo naszych pupili:

1. Sam w domu? Byle nie w Sylwestra. Nasza obecność zwiększa poczucie bezpieczeństwa zwierzaka. Nasza nieobecność wzmaga jego lęk i stres.

2. Zachowujmy się, jak gdyby nigdy nic. Ponieważ nasz nastrój udziela się naszym podopiecznym więc sami bądźmy spokojni.

3. Jeśli na spacer, to koniecznie na smyczy. Wybierajmy miejsca ustronne, niezbyt daleko od domu, takie, które pies dobrze zna.

4. Koniecznie zaopatrzmy naszego milusińskiego w adresówkę przy obroży.

5. Ulubiony kocyk albo zabawka do tulenia, np. nasza słodka mysz Paw Wow będzie pomocą w uspokojeniu zdenerwowanego czworonoga.

6. Nie wyciągajmy naszego kota z worka, jeśli się tam schowa. Przestraszony kociak często szuka schronienia np. w meblach, w łazience bez okien, domku dla kota albo innym tajnym schowku. Nie wyciągajmy go na siłę, jeśli tam czuje się najbezpieczniej.

7. W pokoju, w którym przebywa nasz psiak możemy zasłonić okno i puścić nieco głośniej spokojną muzykę.

8. Jeśli Wasz podopieczny bardzo źle znosi wystrzały, to warto skonsultować z weterynarzem podanie leków uspokajających.


Poza tym, zawsze możecie szybko się spakować, zabrać ulubione drobiazgi oraz torbę podróżną Waszego czworonoga i uciec w zaciszne miejsce, gdzieś daleko za miasto, gdzie wspólnie powitacie Nowy Rok.


Udanej zabawy dla Was i Waszych milusińskich z #NapedemNa4Lapy i wszelkiego dobra w Nowym Roku dla Was.


Comments


bottom of page